Záznam koncertu The Rolling Stones na Kubě vychází na DVD

the rolling stones – havana moon – br cover (hr)

Velký pátek, 25. března 2016, je datum, které se zapíše do historie Kuby i do historie rock ‘n’ rollu. The Rolling Stones se stali první rockovou kapelou, která v Havaně odehrála obrovský venkovní koncert pro tisíce fanoušku s volným vstupem. Tento historický koncert byl zachycen oskarovým režisérem Paulem Dugdalem a výsledkem je: ‘HAVANA MOON’ – The Rolling Stones Live in Cuba na DVD.

Show britských rockerů přilákala na milion lidí v hlavním městě. Bylo to ve stejném týdnu, kdy se prezident Obama stal prvním americkým prezidentem, který po 88 letech navštívil Kubu. Televizní stanice po celém světě informovaly, že Obama byl pro The Rolling Stones ‘předskokanem’. Když se Stones objevili na pódiu ve skvostném svitu ‘Havana Moon’ před jásajícími davy, každý si uvědomil, že tohle je přelomový životní kulturní okamžik pro zemi stojící na prahu změn. Nic už nestálo mezi skupinou a nadšenými fanoušky, ani římský Vatkán, který proti velkému rock‘n’rollovému koncertu v Havaně na Velký pátek protestoval.

Mick Jagger přivítal obrovské publikum slovy:   “Časy se konečně mění, Kubo, jsme tak rádi, že jsme tady,“ a během koncertu žertoval se svými spoluhráči, kdy je popisoval jako: „the revolucionáře Ronnieho Wooda, bubeníka Charlie Che Wattse, a compadreho Keithe Richardse“.

Během více než dvouhodinového vystoupení Stones zahráli všechny hity – ‘Jumpin’ Jack Flash’, ‘It’s Only Rock ‘n’ Roll’, ‘Paint It Black’, ‘Honky Tonk Women’, ‘Start Me Up’, ‘Brown Sugar’, ‘You Can’t Always Get What You Want’ , (‘I Can’t Get No) Satisfaction’ a vše je zachyceno na jejich DVD ‘Havana Moon’.

Jak řekl kubánský fanoušek Stones, “No né, nikdy, nikdy, nikdy by mě nenapadlo, že se toho dočkám. Dnes večer se mi splnil sen.“ Jiný dodal: “Prostě fantastické – o téhle chvíli jsem pěkně dlouho snil. Byl jsem svědkem  toho nejdůležitějšího koncertu na Kubě, protože tohle jsou The Rolling Stones.”