(zdraví) 5 způsobů, jak posílit obranyschopnost vůči virům

Image foto_Zdroj_Unsplash 02

Posílit imunitu už dlouho nebylo tak důležité jako v této době. Existují naštěstí velmi jednoduché triky, jak si vybudovat zdravý a silný organismus.

Doplňte vitamíny
Nejdříve ze všeho se zásobte vitamíny. Do jídelníčku tedy zařaďte co nejvíce ovoce a zeleniny, případně čerstvých džusů. Vitamíny můžete dodat i v doplňcích stravy, vždy ale volte ty přírodní, které jsou k tělu mnohem šetrnější. “Teď je velmi důležité suplementovat vitamin D ve vyšších dávkách spolu s vitamínem K2. Zapomínat byste neměli ani na zvýšený přísun vitamínu C,” říká majitelka společnosti Lifefood.cz Tereza Havrlandová.

Pijte mocný baobab
Do ranního pomerančového džusu přimíchejte baobab, respektive 100% prášek z tohoto exotického stromu. Obsahuje velké množství vitamínu C a vlákniny, i spoustu prospěšných látek, jež pomáhají v prevenci nemocí a infekcí. Podporuje také tvorbu bílých krvinek, které nás chrání proti virům, bakteriím a obecně cizím patogenům v organismu. Přimíchat ho můžete třeba i do smoothie, jogurtu nebo ovesné kaše. Zakoupíte za 159 Kč na e-shopu www.lifefood.cz.

Lifefood_Superfoods_BIO_Baobab_160g_159Kc

Zkuste chlorellu v tabletách
Chlorella je jednobuněčná řasa známá pro vysoký obsah živin a schopnost vázat škodlivé toxiny. Co z ní však dělá skvělého bojovníka proti virům, je schopnost zvýšit vylučování takzvaného imunoglobulinu, což je jedna z hlavních lidských protilátek, která organismus chrání před patogeny, které se do těla dostávají nosem, očima a ústy. Běžně prodávaná chlorella má tvrdou buněčnou stěnu, kterou není lidské tělo schopné vstřebat. Vyzkoušejte místo toho chlorellu v tabletách. Jak ji užívat? Třikrát denně, vždy 15 minut před jídlem si dejte pět tablet a zapijte je dostatečným množstvím vody. Zakoupíte za 360 Kč na e-shopu www.lifefood.cz.Lifefood_Superfoods_BIO_Chlorella_180g_360KcBuďte venku
Čerstvý vzduch je pro zdravé tělo zcela nezbytný, stejně jako sluneční paprsky, které nám zajišťují zásobu vitamínu D. Dopřejte si alespoň jednu delší procházku denně. Jděte svižnějším tempem, protože fyzická aktivita rovněž posiluje imunitu a také činnost srdce. Kromě toho vám nedovolí ukládat si příliš nadbytečného tuku.

Svačte chytře
Pro silný imunitní systém jsou nezbytná dobře fungující střeva a trávicí systém obecně. Posílit ho lze i chutnými krekry – Lifefood je nabízí v bio a raw kvalitě. K těm nejprospěšnějším patří krekry s nepasterizovaným kysaným zelím, které je na rozdíl od běžně kupovaného plné probiotik a vitamínu C. Jeho zvýšené dávky jsou v náročných obdobích pro tělo velice důležité. Zakoupíte za 69 Kč na e-shopu www.lifefood.cz.

Lifefood_BIO_Crackers_Zelanky_60g_69Kc
Pokud nemáte sílu a chuť si každý den vařit, objednejte si zdravé vegetariánské jídlo s sebou. Třeba z restaurace Spojka Karlín, která se nedávno připojila do krásného projektu Nesnězeno, jehož prostřednictvím můžete podpořit a pomoci těm, kteří jedou na 200% a docházejí jim baterky (zdravotníci a další, bez kterých bychom se teď neobešli). Více na www.spojkakarlin.cz a nesnezeno.cz