(grooming) 5 důvodů, proč pít vodu

main

Ze všech stran neustále posloucháme, že musíme pít více vody. Obzvláště, když je venku podobné počasí, jako nyní. Všichni také známe základní důvody, jako třeba bolest hlavy nebo obrana proti akné. Důvodů, proč pít hektolitry vody je ale mnohem více.

Zvyšuje energii

Mozek je z většiny vytvořen z vody – stejně jako celé naše tělo – a tím pádem na něj pití vody funguje jako přirozený energy drink. Budete se lépe soustředit a vydržíte více.

Boostuje imunitní systém

Náchylnost k nemocem na začátku zimy je ve velkém způsobena i tím, že pijeme méně vody. Pořádně se hydratovat celoročně je zásadní pro celkové zdraví. Když je venku třicet ve stínu, logicky pijeme více, ale ani v zimě nechoďte pod dva litry.

Předchází bolesti kloubů a svalů

Hydratace pomáhá udržet svaly elastičtější a klouby v lepší formě. Jestliže chodíte do posilovny, pít i před posilováním a po něm vás může zachránit před bolestmi.

Předchází kocovině

Jakmile pijete spoustu vody během konzumace alkoholu, existuje vyšší možnost, že vás nebude bolet hlava. Nebo alespoň tolik. Od určitého bodu je to o druhu alkoholu, který pijete.

Pečujete o vzhled

Člověk nemůže čekat, že když věnujete dvacet minut denně čištění a krémování pleti, bude na věky mladý. Zbývá vám drtivá většina dne, kdy se o ni musíte starat. Usrkávání vody celý den pomáhá udržet mladší pleť, pomáhá se suchou a citlivou pokožkou a dokonce zlepšuje kvalitu vlasů a vousů.

Pro lidské tělo je nejlepší voda v pokojové teplotě. Tělo nemusí vynakládat energii na její ohřívání. Nicméně lepší pít vodu se spoustou ledu a nechat tělo, ať si to vyřeší, než nepít vůbec. O potřebném množství se stále debatuje a každý bude mít jiný názor, ale pokud máte ke dvěma metrům a devadesát kilo, ani ty tři litry denně nestačí.

Poslední věc je, že někteří se vyjadřují k tomu, že posedlost pitím vody je pouze moderní mánií. No, i kdyby bylo pití vody jen nějakou konspirací vytvořenou ilumináty, pravdou je, že člověk na sobě účinky vidí, jakmile začne pravidelně hydratovat.

Foto: Pinterest. Text: Václav Mensa