(zdraví) Čeští designéři proti viru

Lukáš Macháček pro FNM

Akutní nedostatek roušek, kterými se dá, alespoň částečně, chránit proti viru, dohnal mnohé k šití a výrobě vlastních roušek. Prosí o ně nemocnice, domovy důchodců a a mnoho dalších zařízení, která je potřebují. Nyní navíc budou povinné pro všechny z nás. 

Do hromadných výrob roušek a věnování je se zapojila snad každá krejčová a krejčí v téhle zemi, kterým zbyla doma bavlna. Dokonce i Dagmar Havlová začala šít, když jsou zavřená divadla. Není proto s podivem (naopak je to spíš automatické) že i ti nejpovolanější se vrhli do práce – čeští a slovenští návrháři.

Jednou z prvních byly Petra Balvínová se svou značkou Tiqe, návrhářka Kateřina Geislerová a také český fenomén, Alex Monhart – podívejte se na její Instagram. 

Petra Balvínová
Petra Balvínová
Kateřina Geislerová
Kateřina Geislerová

Co se mužů týče, Miroslav Bárta šije roušky několik hodin denně, zapojil se Lukáš Lindner a na Slovensku zase maká Lukáš Kimlička.

Miroslav Bárta
Miroslav Bárta
Lukáš Lindner
Lukáš Lindner
Lukáš Kimlička
Lukáš Kimlička

Lukáš Macháček to dotáhl ještě dále a  spojil s českým luxusním butikem Pařížská 17, který patří do skupiny Luxury Brand Management. Lukáš vytvořil roušku, kterou si můžete za podpory Pařížské 17 koupit a celý výdělek půjde na podporu Fakultní nemocnice Motol. Tyto zdroje bude moci Motol použít na další boj proti viru a získání materiálu.

Lukáš Macháček pro FNM
Lukáš Macháček pro FNM

Co si budeme povídat, současná situace není úplně ideální a všichni jsme si museli něco odepřít. Ale jsme v tom společně, týká se to všech a měli bychom si dávat všichni stejný pozor. To, že vás Covid-19 třeba neohrozí – protože máte nezničitelné mládí – neznamená, že nemůže ohrozit někoho jiného, na koho to kýchnete.

Foto: Instagram, Lukáš Macháček.