(zdraví) Nadace Tiffany & Co. věnovala milion dolarů na boj s covid-19

Brilliant-Diamonds_Butterfly

Nadace Tiffany & Co. Foundation oznámila, že věnuje milion dolarů na boj s nemocí COVID-19. Nadace alokovala 750,000 USD pro fond COVID-19 Solidarity Response Fund Světové zdravotnické organizace, který je řízen nadací OSN, a 250,000 USD pro záchranný fond The New York Community Trust’s NYC COVID-19 Response & Impact Fund.

Firma se také zavázala věnovat stejnou částku, jakou kdokoliv z jejích zaměstnanců přispěje na kteroukoliv neziskovou organizaci podporující boj s COVID-19.

Od svého založení v roce 1837 věří značka Tiffany, že úspěsná společnost má zodpovědnost i vůči širší komunitě, a dnes, více než kdy jindy, musí komunity držet při sobě. Tento závazek nám umožňuje reagovat na urgentní potřeby na globální úrovni, a také podpořit naše domovské město New York.

Nadace značky Tiffany & Co. byla založena v roce 2000 a převážně poskytuje granty na záchranu přírody a oceánů. Nadace podporuje organizace, které se zabývají zodpovědnou těžbou, udržitelností, záchranou ohrožených druhů a korálových útesů.