(ZOH) Čeští hokejisté si po dvanácti letech zahrají o medaile!

#WIN

Cenný kov je zase o něco blíž! Čeští hokejisté vrátili Američanům čtyři roky starou čtvrtfinálovou porážku ze Soči a po výhře 3:2 na nájezdy se radují z postupu do semifinále na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. O medaile pod pěti kruhy si Češi zahrají poprvé po dvanácti letech.

Američani šli do vedení už v sedmé minutě po gólu jejich největší zbraně Ryana Donata. Jednadvacetiletý útočník vstřelil již pátou branku na turnaji. Češi se snažili a ještě v první třetině dokázali vyrovnat stav zápasu, když se parádní ranou od modré trefil obránce Jan Kolář.

Českým bekům to ze svých postů dnes pálilo. Další dělovku z dálky předvedl ve 29. minutě Tomáš Kundrátek a díky jeho brance Češi otočili průběh utkání. Když to s našimi hokejisty vypadalo nejlépe v zápase, přišel nečekaný trest. Po dvou minutách srovnal skóre ve vlastním oslabení Jim Slater.

Nakonec se utkání dostalo až do nájezdů, protože ve třetí části a v prodloužení už se nic zásadního nestalo. V nich exceloval gólman Pavel Francouz, který si poradil se všemi pěti střelami. Jako jediný se nakonec prosadil Petr Koukal a Čechům se dvacet let po Naganu opět podařilo vyřadit USA ve čtvrtfinále olympijských her.

V pátečním semifinále se český výběr postaví jednomu z dvojice Norsko/Rusko. Jejich čtvrtfinálový duel začíná v 8:40 SEČ.

Text: Erik Krajdl