(ZOH) Snowboardista si zlomil krční obratel, závod přesto dokončil

Pád na dno a to doslova. Ve čtvrtek odpoledne si Markus Schairer při čtvrtfinále vyřazovací části snowboardcrossu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu prožil hrůzostrašnou chvíli. Rakušan ztratil kontrolu ve vzduchu a spadl přímo na hlavu. Nyní ho čeká léčba a návrat do vlasti.

Strach o třicetiletého reprezentanta začal ve chvíli, kdy se ve výšce začal otáčet směrem k hlavě a jeho snowboard mířil k nebi. Schairerovi po úderu odletěly brýle mimo trať a samotný závodník zůstal několik minut bezvládně ležet. Nakonec se postavil zpátky na nohy a hrdinským způsobem dokončil závod, než byl ošetřen.

Rakouský tým potvrdil zlomení pátého krčního obratle a návrat sportovce zpět domů. Naštěstí při pádu nedošlo k poškození mozku ani páteře, Schairerovi tak nehrozí dlouhodobé neurologické problémy nebo paralýza.

Na video nepříjemného momentu se můžete podívat zde. Upozorňuji ale, že záběry nejsou pro každého, proto se raději každý rozmyslete, zdali si ho chcete zapnout. Za redakci přeji snowboardistovi co nejrychlejší uzdravení a brzký návrat na prkno.

Text: Erik Krajdl